header bg

Gjykata Komunale Ferizaj

Misioni ynë është shërbimi i të gjithë qytetarëve në zgjidhjen e drejtë dhe me kohë të çështjeve gjyqësore, duke promovuar vlerat më të larta të profesionalizmit, transparencës, paanshmërisë dhe ndershmërisë në zbatimin e ligjit

  • umg 05 Nėntor 2010 Gjykata komunale e Ferizajit mikėpritės i nxėnėsve fillestarė nė Ditėn Evropiane tė Drejtėsisė

    Gjykata komunale e Ferizajit ju pėrgjigj pozitivisht vendimit tė Konsorciumit tė Gjykatave Model tė Republikės sė Kosovės pėr nismėn kombėtare “Gjykata e Hapur” pėr tė shėnuar...

    mė shumė
 

Kėshilli gjyqėsor i Kosovės

Këshilli Gjyqësor i Kosovës siguron pavarësinë dhe paanësinë e sistemit gjyqësor.

Këshilli Gjyqësor i Kosovës është institucion plotësisht i pavarur në ushtrimin e funksioneve të...

Lexo mė shumė

Ndihma Juridike

Neni 3 i Parimit Bazė tė Kombeve tė Bashkuara thotė qė “Qeveritė duhet tė sigurojnė parashikimin e fondeve tė mjaftueshme dhe burime tė tjera pėr shėrbimet ligjore tė tė varfėrve, dhe sipas nevojave, pėr personat nė...

Lexo mė shumė

 

Legjislacioni nė fuqi

Nė kėtė pjesė mund tė gjeni tėrė legjislacionin nė fuqi qė rregullon funksionimin e gjyqėsorit nė vend.

Lexo mė shumė

Historiku

Gjykata komunale e Ferizajit ka filluar të punoj që nga vitet e ‘90-ta, në një ndërtesë të vogël me një staf...

Lexo mė shumė
 
Pyet gjykatësin

 

Anketë

 

Puna në Gjykatën Komunale në Ferizaj fillon në 8:00 deri në ora 16:00, çdo ditë pune nga e hëna deri të premten, me një...

Lexo mė shumė
 
 
 
 

Adresa