header bg

Gjykata Komunale Gjilan

Misioni ynë është ndarja e drejtësisë duke u bazuar në transparencë, efikasitet, profesionalizëm, ndershmëri, dhe paanësi për të gjithë qytetarët, gjithnjë duke promovuar vlerat më të larta për sundimin e ligjit

  • img 05 Nėntor 2010 Gjykata komunale e Gjilanit shėnon Ditėn Evropiane tė Drejtėsisė

    Gjykata komunale e Gjilanit mė datė 29 tetor “hapi dyert” e saja pėr tė shėnuar Ditėn Evropiane tė Drejtėsisė, nismė e Konsorciumit tė Gjykatave Model tė Republikės sė...

    mė shumė
 

Kėshilli gjyqėsor i Kosovės

Këshilli Gjyqësor i Kosovës siguron pavarësinë dhe paanësinë e sistemit gjyqësor.

Këshilli Gjyqësor i Kosovës është institucion plotësisht i pavarur në ushtrimin e funksioneve të...

Lexo mė shumė

Ndihma Juridike

Neni 3 i Parimit Bazė tė Kombeve tė Bashkuara thotė qė “Qeveritė duhet tė sigurojnė parashikimin e fondeve tė mjaftueshme dhe burime tė tjera pėr shėrbimet ligjore tė tė varfėrve, dhe sipas nevojave, pėr personat nė...

Lexo mė shumė

 

Legjislacioni në fuqi

Nė kėtė pjesė mund tė gjeni tėrė legjislacionin nė fuqi qė rregullon funksionimin e gjyqėsorit nė vend.

Lexo mė shumė

Historiku

Gjykata e Gjilanit, si gjykatë e rrethit është themeluar në vitin 1945, përderisa si gjykatë komunale funksionon nga viti 1959. Funksionin e vet e ka...

Lexo mė shumė
 
Pyet gjykatësin

 

Anketë

 

Puna në Gjykatën Komunale në Gjilan fillon në 8:00 deri në ora 16:00, çdo ditë pune nga e hëna deri të premten, me një pushim...

Lexo mė shumė
 
 
 
 

Adresa